Skontaktuj się z nami!

Jak pozbyć się wołków zbożowych?

Do pewnego rodzaju oczywistości należy fakt, że samodzielne zwalczanie wołków zbożowych jest zależne od okoliczności w jakich pojawiły się insekty. Mogą one zadomowić się zarówno w naszym domu, jak i w miejscu pracy. Dają się we znaki właścicielom lokali mieszkalnych, zakładów produkcyjnych, silosów, etc.

Przy okazji pytania o to jak pozbyć się wołków zbożowych, które zagościły w naszym mieszkaniu warto przypomnieć ogólne zasady, które pomogą nam uchronić się przed inwazją insektów. Po pierwsze: powinniśmy zatroszczyć się o właściwe przechowywanie żywności. Produkty sypkie przeznaczone do trzymania w suchych i względnie ciepłych miejscach (np. w półkach) należy trzymać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Przechowywanie np. mąki w papierowym i nieszczelnym opakowaniu, w którym przynieśliśmy ją ze sklepu sprzyja temu, aby wkradły się do niej wołki. Zasada ta dotyczy nie tylko mąki, ale także innych produktów z tej kategorii, m.in. kaszy, ryżu, orzechów, migdałów, etc.

Uwaga: często popełnianym błędem jest myślenie, że wyrzucenie zawartości opakowania, w którym spostrzegliśmy wołki lub pozbycie się produktu wraz z opakowaniem rozwiążą problem wołków, które zadomowiły się u nas. Niestety, najczęściej pozbycie się zaatakowanej przez insekty żywności nie likwiduje ich siedliska! Aby to uczynić konieczna jest doskonała znajomość zwyczajów owadów, wiedza na temat ich preferencji, a także tego, co sprzyja ich eliminacji. Wołki są „wrażliwe” na niskie oraz bardzo wysokie temperatury – podczas samodzielnej próby ich likwidacji możemy spróbować działać na owady obniżeniem bądź zwiększeniem temperatury otoczenia. Dobrze jednak wiemy, że trudno o takie modyfikacje w lokalu mieszkalnym czy miejscu pracy.

Zatem jak pozbyć się wołków zbożowych – eliminując nie tylko widoczne osobniki, ale całą populację wraz z ich siedliskiem? Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy fachowców świadczących usługi w sektorze DDD. Nasza firma ma w swojej ofercie rozwiązywanie problemu obecności wołków – w lokalach prywatnych, jak i pomieszczeniach firmowych (piekarnie, silosy, zakłady produkcyjne, etc.). Wykonywana przez nas usługa dezynsekcji objęta jest Gwarancją 100% Satysfakcji! Dzięki niej masz pewność, że zwalczymy owady – skutecznie, dyskretnie i bezpiecznie!

Zastanawiasz się jak pozbyć się wołków zbożowych, które niszczą Twoją żywność i uprzykrzają Ci życie? Skontaktuj się z nami: 799-395-457! Nasi specjaliści pokonają insekty – profesjonalnie!

dojazd-gratis
Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.

Polecają nas

Zadzwoń

Dojazd gratis!

Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.