Skontaktuj się z nami!

Jak pozbyć się pszczół?

Nie ma uniwersalnych recept na to jak pozbyć się pszczół. Są za to zasady, zgodnie z którymi pszczół nie wolno likwidować, a ich gniazdo zbudowane w pobliżu ludzkich siedzib powinno się przenieść w bezpieczne miejsce. Trudno jednak wykonać te czynności samodzielnie. Ze względu na ryzyko użądleń oraz wręcz niemożliwą do wykonania w pojedynkę i za pomocą amatorskiego sprzętu (kij + torba) misję przeniesienia gniazda os zaleca się skorzystanie z fachowej pomocy.

Pytanie o to jak pozbyć się pszczół z naszego przydomowego ogrodu czy działki jest uzasadnione – to naturalne, że nie chcemy dzielić się naszą przestrzenią przeznaczoną do rekreacji z uprzykrzającymi życie pszczołami. Tutaj możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę i walczyć z pszczołami metodą prób i błędów, ponieważ nie narażamy innych użytkowników należących do nas obszarów na ryzyko użądleń. Narażamy za to siebie…

Inaczej wygląda kwestia dotycząca tego jak usunąć gniazdo pszczół, które pojawiło się np. na balkonie mieszkania znajdującego się w bloku lub w okolicy budynku użyteczności publicznej, nad którym sprawujemy opiekę. W tej sytuacji nie powinniśmy nawet rozważać samodzielnej próby likwidacji gniazda! Nie wolno nam narażać sąsiadów i osób znajdujących się w pobliżu na niebezpieczeństwo! Pamiętajmy o tym, że są wśród nas osoby uczulone na jad pszczół, dla których już jedno użądlenie może okazać się śmiertelne!

Za każdym razem, gdy będziemy zastanawiali się nad tym jak usunąć gniazdo pszczół, które zadomowiły się w naszej okolicy bierzmy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo – własne oraz osób znajdujących się w pobliżu. Nie ulegajmy złudnemu wrażeniu, że pszczoły to owady łagodne, które nigdy nie atakują jako pierwsze. Amatorska próba usunięcia ich gniazda zawsze jest doskonałą okazją do sprowokowania agresji.

Szukając odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się pszczół czy to w internecie czy wśród znajomych być może trafisz na rady sugerujące, że najlepszą i najkrótszą drogą do rozwiązania problemu jest skorzystanie z usług firmy świadczącej usługi DDD – w tym także dezynsekcji, czyli profesjonalnego eliminowania obecności owadów ze wskazanych obszarów. Być może nie uwierzysz tym radom. Pomyślisz: jak to, mam płacić za likwidację gniazda pszczół… – przecież sam potrafię je przenieść w inne miejsce. Pamiętaj jednak, że niewielki koszt usługi jest niczym w porównaniu z bezpieczeństwem – Twoim i osób w Twoim otoczeniu, które jest przecież bezcenne.

Nasza firma oprócz tego, że oferuje konkurencyjne ceny, jednocześnie daje Ci Gwarancję 100% Satysfakcji na wszystkie usługi. Decydując się na powierzenie nam zlecenia masz pewność, że rozwiążemy problem obecności pszczół – sprawnie, skutecznie i bezpiecznie – zgodnie z obowiązującymi normami. Aby poznać lepiej naszą ofertę i skorzystać z naszych usług, zadzwoń: 799-395-457!

dojazd-gratis
Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.

Polecają nas

Zadzwoń

Dojazd gratis!

Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.